Makinelerin üretiminden çıkan parçalar kasalama sistemine göre doldurulur. Belirlenen adet ya da ağırlıkta yüklenen parçalar konveyör yardımıyla kasalama sistemine transfer edilir. Kalıp içerisinde şekil alan parçaların otomatik olarak doldurulma süreci kasalama sistemi sayesinde kısa sürede tamamlanır.
Genellikle çalışma prensibine bakıldığında kasalama sistemleri boş kasaları koyarak dolu kasaları alır. Yeni üretilen otomatik kasalama makinaları sisteminde ise boş kasalar bekletilerek dolum işlemi tamamlandıktan sonra istasyona transfer eder. Kasalama makineleri üretim hattından gelen ürünlerin kasa yada kutulara yerleştirilmesini yada tersini sağlayan makinelerdir.

pokayokeli kasalama 2 scaled

Bu yazı ilginizi çekebilir. Poka Yoke Nedir?

Otomatik Kasalama Makinaları Fiyatları

Otomatik kasalama makinelerinde fiyat aralığı belirlenirken hangi sektörde kullanılacağı göz önünde bulundurulur. Taşınması ve kasalanması istenen ürünlerin ağırlığından, adedine kadar birçok değer hesaplanır ve en uygun kasalama makineleri kullanılır.
Kasalama işleminde ağır tonaj malzeme çevirme makinaları tarafından ihtiyaç duyulan kasalama makinelerinin fiyatları farklıdır.

Otomatik Kasalama Makinaları Fiyat Aralığı

Kasalama işlemi bilindiği üzere sektöre göre yüzlerce hatta aynı anda binlerce paketleme yapabiliyor. Her işe uygun çözümler üretmek, yüksek adette kasalama yapmak adına üretilen makinelerin verimli olması üretim kalitesine bağlıdır. Otomatik kasalama fiyatlarını öğrenmek için hangi amaçla kullanacağınızı üreticiye belirterek profesyonel yardım almalısınız.

Poka Yoke Entegrasyonu İle Kasalama İşlemi

Hataları minimum seviyeye indirmek adına kullanılan poka yoke, manuel ya da otomatik işlem süreçlerinde hatayı engeller. İnsan kaynaklı hataları ortadan kaldırmaya yönelik bir çalışma prensibine sahiptir. Otomatik kasalama sistemi hidrolik çapak kesme giyotini işlemlerinde ve alüminyum pres işleme makinelerinde sıklıkla kullanılıyor.

Kasalama işleminde hatasız çalışma;

  • Koşulların belirlenmesi
  • Günlük çözümler
  • Kalitenin korunmasına yönelik yaklaşım
  • Trend analizi
  • Önleyici tedbirler

Bu koşulların sağlanması halinde kesintisiz kasalama işlemi yapılabilir. Otomatik makineler yardımıyla yapılan kasalama işlemleri, manuel kasalama işleminden çok daha kısa sürede hatasız tamamlanır.
İş gücünden ve personel maliyetlerinden kar ederken, kusursuz çalışmanın verimliliği ile daha fazla üretim yaparsınız. Verimli çalışma, hızlı kasalamala, doğru iş gücü dağılımı ile tam kapasite üretim sizleri bekliyor.

pokayokeli kasalama 3 scaled
Kusursuz Otomatik Kasalama

Öncelikle bir ürünün kusurlu olmasının nedenlerini bilmeli ve bu hataları yapmamaya özen göstermelisiniz. Spesifikasyon yetersizliği, korozyona uğrayan makine ekipmanları, kullanıcı hatası, eksik ya da hatalı parça kullanımından kaynaklı birçok kusur vardır. Otomatik kasalama işleminde her detay belirli bir kontrolden geçer.
Üretimde daha hızlı olmak, insan gücünün daha verimli alanlarda kullanılması, teknolojik makinelerin üretime sunduğu katkısı avantajlar arasındadır. Otomatik kasalama sisteminde hata algılandığında devre dışı özelliği vardır. Bazı ekipmanlar arasında yer alan pres atölye ekipmanları parçalarının kasalanması gerekir.
Parçalar oldukça ağır olsa da en uygun kasalama makinesi ile işlem kısa sürede tamamlanıyor. Boru ve profillerin kesilmesi ya da bükülmesi işleminde çıkan çapakların konveyör vasıtası ile taşınması gerekiyor. Bant üzerinde taşınan materyaller ve parçalar kasalama işlemi ile transfer ediliyor.

Otomatik Kasalama Makinesi Neden Kullanılır?

Üreticiden satın alacağınız otomatik kasalama makinesi için gerekli olan alan tamamen üretim hacminize bağlıdır. Uygun konumlandırma, düzenli bakım ve kaliteli malzemeler kasalama işleminize hız kesmeden devam etmenizi sağlıyor.
Makinelerin üretime katkısı, tek seferde daha fazla ürün üretebilme ve paketleme yapabilme özelliği kasalama sistemlerinin sürekli gelişmesini destekliyor. Özel paketleme ya da kasalama işlemi üretimde son işlem olarak yapılır. Manuel olarak personel tarafından yapılan ürün kasalama işlemi bazı hataların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Otomatik kasalama işleminde ise tanımlanan ağırlık, adet ve özellikler doğrultusunda hatayı engelleyen poka yoke entegrasyonu ile sorunsuz kasalama işlemi yapılıyor. Büyük parçaların yanı sıra istenilen alüminyum işleme makinaları materyallerinin, ürünün kasalama işlemi, transferi ve üretimin sonlandırılması yapılıyor.

İmalatınız yaptığımız makinalarımızı görebileceğiniz Youtube Kanalımız