Metal sac düzleştirme, haddelenmiş malzeme iki sıra kademeli merdane arasından geçtiğinde tekrarlanan bükülmenin neden olduğu şekil kusurlarının düzeltilmesidir. Rulo doğrultma, rulo doğrultma makinesinde veya eğimli rulo doğrultma makinesinde gerçekleştirilir. Rulolu doğrultma yaygın olarak levha, şerit ve profillerin doğrultulmasında, eğimli rulolu doğrultma ise boru ve çubukların doğrultulmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Rulo doğrultma, sac üretiminde önemli bir süreçtir. Doğrultma ısırması ve kuyruk salınımını düzeltme sürecindeki doğrultma kuvvetinin adım değişikliği nedeniyle, düzleştirme etkisi, tüm plaka doğrultma uzunluğundaki değişiklikten ve presleme işleminin değişikliğinden etkilenecektir.

bast 4

Bu yazı ilginizi çekebilir. Meşe Makine Bursa Makine Fuarında Patentli Makinası Bast’ı Sundu

Silindirle metal sac düzleştirme nasıl  çalışır?

Bir metal sac levha düzleştirme makinesi, metal profilleri, çubukları, boruları, telleri vb. düzeltmek için kullanılan ekipmandır. Rulo doğrultma, haddelenmiş malzemenin iki sıra kademeli silindir arasından geçerken tekrar tekrar bükülmesinden kaynaklanan bir şekil kusurunun düzeltilmesi. İki sıra kademeli silindir arasından geçerken haddelenmiş sacın tekrar tekrar bükülmesinden kaynaklanan şekil kusurlarının düzeltilmesine kısa bir giriş. Rulo doğrultma, rulo doğrultma makinesinde veya eğimli rulo doğrultma makinesinde yapılır. Rulolu doğrultma yaygın olarak sac, şerit ve profilin doğrultulmasında, eğimli rulolu doğrultma ise boru ve çubuğun doğrultulmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

İşlenecek malzemelerin tipine ve aralığına göre BAST, rulo seti, çapraz yay, kenar gibi kusurların çoğunu ortadan kaldırmak amacıyla uygun çap ve sayıda rulo, rulo aralığı, hız vb. ile en uygun çözümü sağlayabilir. dalga ve merkez toka, ezik, eğrilik, bombe vb. Malzeme için en yüksek hassas düzlüğü elde etmek için.

BAST ayrıca delikli sac, damgalı, alevle kesme ve lazerle kesme parçaları, yüksek gerilimli çelik vb. gibi metal sac ve parçalar için bağımsız makine tedarik ediyor.

PANO

Silindir metal sac düzleştirme makinesinin çalışma prensibine giriş:

Haddelenmiş ürünlerde, bazı büyük kesitli haddelenmiş parçaların şekil kusurları, aynı değer ve yönde (orijinal eğrilik 1/r0) başlangıç ​​durumu eğriliği ile karakterize edilirken, şekil kusurlarının çoğu, orijinal eğriliğin belirsiz değeri ve yönü ile karakterize edilir. (0 ~ ±1/(r0)dak arasında). İkinci tip haddelenmiş parça için, artık eğrilik, aynı eğriliğin elastik-plastik ters bükülmesinden sonra aynı olma eğilimindedir ve uygun miktarda ters bükülmeden sonra düzleştirilebilir.

Silindirlerin konumu, düzleştirilmiş ürünün hareket yönüne bir açıdadır. İki veya üç büyük silindir, aynı yönde dönmek üzere motor tarafından tahrik edilen aktif basınç silindirleridir. Öte yandan, birkaç küçük silindir, dönen çubuk veya borunun sürtünmesiyle tahrik edilen basınçlı silindirlerdir. Silindirin ürün üzerinde istenilen sıkıştırmayı elde etmesi için bu küçük silindirlerin konumu aynı anda veya ayrı ayrı ileri veya geri ayarlanabilir. Genel olarak, ne kadar çok rulo varsa, düzleştirilmiş ürünün doğruluğu o kadar yüksek olur. Ürün silindir tarafından ısırıldıktan sonra, sürekli olarak düz çizgi veya dönme hareketi yapar, böylece ürün sıkıştırma, bükme, düzleştirme ve diğer deformasyonların çeşitli yönlerini taşır,

AKTARMA 1

Soğuk rulo sac düzleştirme makinesinin lider üretici tedarikçisi

Düzleştirici, şerit ve plaka işleme makinesinin temel ekipmanıdır, bu nedenle BAST kendini bobin şeridi, plaka ve makine parçası için en yüksek kalitede hassas düzleştiriciyi geliştirmeye ve üretmeye adamıştır. BASTın düzleştiricisi, kalınlığı 0,1 mm’den 25 mm’ye kadar olan ve maksimum 2500 mm genişliğindeki her türlü demir içeren ve içermeyen malzemeleri işleyebilir.

Meşe Makina, makaraların üretim sürecindeki sorunları önlemek için ideal bir çözüm olan eksiksiz bir doğrultma makineleri yelpazesi üretir: kesme, profil oluşturma, presleme ve kesme. Aslında, haddeleme hatları tarafından üretilen saclarda genellikle iki düzlemsizlik vardır: sonraki süreçleri etkileyerek üretimde maliyetli gecikmelere neden olurlar.

Meşe Makina, olası her türlü eğriliği ve sac dalgalanmasını ortadan kaldırarak maliyetleri ve müşteri sorunlarını azaltır. Çok silindirli doğrultma malzememiz, malzemeyi “dönüşümlü deformasyonlara” tabi tutarak çalışır: mükemmel bir sonuç elde etmek için silindirlerin çapı ve aralığı çok önemlidir. Bu tür metal işleme için Meşe Makina.

Meşe Makina sac düzleştirme makineleri, metal sacın her türlü eğriliğini ve dalgalanmasını ortadan kaldırabilir. Motorlu silindirlerle değişen bir plastik deformasyon süreci: daha fazla sayıda silindir. Her makine, işlenen malzemenin kalınlığına ve türüne göre uyarlanır. Gerekli genişlik ve kalınlıkta sacın işlenmesi için silindirler. Her makine, işlenen malzemenin kalınlığına ve türüne göre uyarlanır. Gerekli genişlik ve kalınlıkta sacın işlenmesi için silindirler. Her makine, işlenen malzemenin kalınlığına ve türüne göre uyarlanır. Gerekli genişlik ve kalınlıkta sacın işlenmesi için silindirler

BAST, her iki tip için 4hi, 5hi, 6hi seviye ayarlayıcı sağlar: sabit kasa tipi ve kaset tipi.

Boy kesme hattında yüksek performanslı düzleştirici veya rulo doğrultma makinesi arıyorsanız, bizimle iletişime geçmek için bizi aramaya çekinmeyin.