Meşe Makine firması, 2009 yılında Bursa’da kurulmuş ve yüksek üretim teknolojisi ile yeni makine tasarımlarına ve üretimlerine başlamıştır. Mühendislik deneyimleri ile üretim sektörünün ihtiyacı olan makineler üretmeye, bunların dünya piyasasına sunulmasını sağlamaya çalışıyor. 14 Aralık – 17 Aralık tarihleri arasında yapılan, Bursa Makine Teknolojileri (BUMATECH) fuarına katılarak, diğer saç işleme makineleri ürün gruplarında, yeni makinesi olan BAST Sac düzleştirme makinesi’ni Türkiye ve Dünya piyasasına sundu. 30 yıllık mühendislik deneyimleri ile saç kesimlerinde ortaya çıkan kusurların giderilmesi için özel tasarımla ürettiği makinasını, fuarda tanıttı.

14-17 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşen Metal İşleme Teknolojileri, Sac İşleme Teknolojileri ve Otomasyon fuarına MEŞE MAKİNA olarak katılım sağladık. 378 firma ve firma temsilciliğinin katılımlarıyla gerçekleşen 67 ülkeden 36.762 kişinin ziyaret etmiş olduğu bu fuarda yer almak firmamız adına mutluluk vericiydi.

Fuara, Faydalı Model No’su 2022/019163 olan BAST Sac Düzleştirme makinasıyla katıldık. Yurt içi ve yurt dışından gelerek makinamıza ciddi ilgi gösteren ziyaretçilerimize teşekkürü borç biliriz. Ziyaretçilerimize BAST Saç Düzleştirme makinamızın sac düzeltmede basit, sessiz, hızlı ve ekonomik olarak işlem gerçekleştirdiği anlatıldı. Lazer kesim sonrası elimize gelen çeşitli kalınlıklardaki atık sacların düzeltilmesi uygulamalı olarak gösterildi. BAST Makinasının sac düzeltme işlemini mükemmel olarak gerçekleştirdiği sektörün önde gelen kişileri tarafından onaylandı.

BAST makinasının tasarım ve üreticisi Mak. Müh. Mehmet Selim Akkök fuar hakkında: “Yaptığımız makinanın sac işleme sektöründe ciddi bir açığı kapatacağına yürekten inanıyorum. BAST makinasının yerli üretim olması müşterilerimize ulaşılabilirlik, bütçeye uygunluk ve servis açısından kolaylık sağlayacaktır.” dedi.

Bast sac düzleştirme makinesi

Bu yazı ilginizi çekebilir. Özel Makina İmalatı Ve Endüstriyel Otomasyon

Bast Sac Düzleştirme Makinesi

Meşe Makine, sac işleme işlemlerinde malzeme kalitesini artırmak için ar-ge çalışmaları yapmıştır. Yapılan ar-ge çalışmaları sonucunda, BAST sac düzleştirme makinasını tasarlamıştır. Üretim sektörünün farklı alanlarında, alevli kesim, lazer kesim ve perfore sac işlemlerinde meydana gelen kusurların ortadan kalkması için, silindir düzleştirme teknolojileri kullanılıyor. Düzleştirme işlemleri, sac metal parçalarda oluşan iç gerginliği azaltır ve düzleştirme yaparak, ürün üzerinde yapılacak işlem kalitesinin artmasını sağlar.

BUMATECH Fuarı

BUMATECH fuarı, 14 -17 Aralık 2022 tarihlerinde düzenlendi ve bu fuara katılan yüzlerce firma yeni ürünlerini tanıttı. Meşe Makine firması, BAST makinesini sunmak için hazırlamış olduğu stant da, büyük ilgi görmesini sağladı. Sac düzleştirme ve sac işleme sektörlerinde büyük ilgi gören BAST makinesi için çok sayıda siparişler aldığını belirtiyor. Sac düzleştirme işlemlerinde kullanılan diğer teknolojilere göre BAST tüm işlemlerin daha hızlı ve ekonomik yapılmasını sağlıyor. Birçok özelliği ile üretim sektörlerinin işlemlerini basit yöntemlerle yapmalarını ve dayanıklı, uzun ömürlü bir makineye sahip olmalarını sağlıyor. Meşe Makine, 2023 yılının Aralık ayında yapılacak olan BUMATECH fuarında yeni ürünler sunabilmek için şimdiden çalışmalar yapmaya başladı.

Bast sac düzeltme makinesi

Bast Makinesi

BAST, Meşe Makine firmasının, yeni tasarlamış olduğu ürünlerinden birisidir. Silindirli sac düzleştirme teknolojisi olarak tasarlanmış ve ekonomik, kolay ve basit kullanımlı, hızlı işlem yaparak zaman tasarrufu sağlayan makinedir. Bu özelliği ile tüm müşterilerden büyük ilgi görmüş, çok sayıda sipariş almıştır. Sac düzleştirme işlemini yapan silindirler, çift yönlü kullanılabiliyor. Bu silindirlerde aşınması azaltıyor ve makinenin kullanım ömrünün uzamasını sağlıyor. Kullanımı kadar, işlem sonrası temizlenmesi de çok kolaydır. Dokunmatik ekranı üzerinden yapılacak işlemlerle ilgili ayarların, hassas ve kolay programlanmasını da sağlıyor.

Sac Düzleştirme İşlemleri

Üretim teknolojilerinde ürün kalitesinin artırılması ve iş süreçlerinin geliştirilebilmesi için sürekli yeni çalışmalar yapıyor. Meşe Makine, 30 yıllık mühendislik deneyimlerini kullanarak, sac düzleştirme işlemlerinin daha verimli yapılmasını sağlayacak BAST makinesini, fuarda sunmuştur. Sunmuş olduğu bu makinenin özelliklerini gösterir tüm detayları, web sitesinde sunuyor. Fuarda makine tanıtımını yaparken, üç farklı modele ait tüm özellikleri, işlem kapasitelerini teknik personelleri ile gösterdi. Sac düzleştirme için kullanılan eski yöntemlerin yerine, silindirli düzleştirme ve yeni teknolojilerin kullanılmasını sağlıyor. Yeni teknoloji ile sac işleme işlemlerinde ortaya çıkabilecek kusurları gideriyor, bunu yaparken işlemlerin hızlı tamamlanmasını sağlıyor.

Bast sac düzleştirme makinesi

Bast Modelleri

Meşe Makine, BUMATECH fuarında tanıtımını yaptığı ve çok sayıda sipariş aldığı BAST makinesini üç farklı modelde sunuyor. Her modelin makine ebatları ve işlenebilecek sac genişlikleri farklıdır. Tüm modellerinde, dokunmatik ekran, otomatik boşluk ayarı, standart iki yönlü kalıp, elektro manyetik kalıp ayarı gibi özellikler bulunuyor. BAST 57-80, BAST 57-1250, BAST 57-1550 modelleri ile ilgili tüm detay bilgileri, web sitesinde ve ürün kataloğunda gösteriyor. 1-15 sac kalınlığı işlemlerinin, çift yönlü silindirli makinesinde hassas değer aralıklarını belirleyerek, düzleştirme işlemlerini yapıyor.

Makine İmalatı

Meşe Makine, fuar etkinlikleri sayesinde yeni teknolojilerini, Türkiye ve Dünya piyasasına kolay yöntemlerle tanıtıyor. BAST teknolojisini, fuarda müşteri kitlelerine sunarak, üretim sektörlerinin bu teknolojiden faydalanmalarını ve uygun fiyatlarla sipariş oluşturmalarını sağladı. Makine imalatı için tüm ekipleri ile aralıksız çalışmalar yapıyor, yeni teknolojilerin uygun maliyetli olarak üretilmesini sağlıyor. BAST sac düzleştirme makinesi, kullanılan teknoloji ve malzeme özelliği ile aşınmalara karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olarak üretilmiştir.

Bast sac düzleştirme makinesi

Bast Kullanımı

BUMATECH fuarında tanıtımını yaptığı ve satış için siparişler topladığı, BAST makinesinin kullanımı için teknik personeli ile kısa eğitimler veriyor. Kullanımı ve dokunmatik ekranı üzerinden programlanması kolay olan bir makinedir. Hassas ve otomatik ayarlama özellikleri sayesinde, kullanım kolaylığı sağlarken, sac düzleştirme işlemlerinin alışıla gelen teknolojilere göre daha hızlı ve yüksek kalitede yapılmasını sağlıyor. Aşırı yük koruma sistemine sahip olduğu için makineye uygulanacak mukavemeti azaltıyor, ekipmanların kullanım ömrünü artırıyor.

Bast Makine Bakım Ve Temizliği

BAST makinesinde, düzleştirme silindirleri çift yönlü kullanılabiliyor. Hızlı ve kolay temizlenebilir kalıp yapısı, her türlü bakımının kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Düzleştirme kasetleri, motorlu sehpa üzerine alınarak her türlü bakımı ve temizliği yapılabiliyor. Fuarda ürün tanıtımını yaparken, işleme kapasitesi, kullanımı, bakım ve temizliği hakkında da teknik ekipleri ile müşterilerini bilgilendirdi. BAST makinesi, kısa sürede dünya piyasasındaki yerini almaya başladı.