Endüstriyel otomasyonun başlıca faydalarından biri, makinelerin genellikle üretim sürecini çalışanlar için daha güvenli hale getirmesidir. Makineler, zaman alan ve tehlikeli olan görevleri otomatikleştirerek, genellikle belirli endüstrilerle ilişkili riskleri ortadan kaldırır. Ancak, çalışanlarınıza yönelik riskleri gerçekten en aza indirmek için makinelerin kendileri de güvenli bir şekilde çalıştırılmalıdır.

Meşe Makina’da güvenliği ciddiye alıyoruz. Özel makinelerimizi oluştururken riskleri göz önünde bulunduruyoruz ve çalışanlarınızın da bunları güvenli bir şekilde çalıştırdığından emin olmak istiyoruz. İşte yapmanız gerekenler

kurumsal 3

Pres makine imalatı

ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER

Özel makine üreticileri olarak, yaptığımız her makinenin çalışması sırasında yanlış gidebilecek her şeyi öngörmek bizim işimizdir. Tüm ürünlerimiz kurallara uygundur ve kullanıcının güvenliğini ön planda tutar. Makinelerimizi üretirken endüstri standartlarına uyuyoruz.

İlk adım, operatörün hücre içindeki tüm enerji biçimleriyle nasıl etkileşime girdiğini belirlemektir. Daha sonra bir makine operatörünün iş boyunca hangi sorunlarla karşılaşabileceğini tahmin ediyoruz. Makineleri kullanan çalışanları koruyan güvenlik önlemleri tasarlamak bize düşüyor. Makinenin montajından çalıştırılmasına ve temizlenmesine kadar sürecin birçok aşamasında yanlış gidebilecek her şeyi öngörmek için kutunun dışında düşünmemiz gerekir.

Bu önlemler alındıktan ve süreçle ilgili riskleri azalttıktan sonra gerisini müşterilerimiz halleder. Otomatik makinelerimizi tasarlandığı şekilde çalıştırmak, kazaların meydana gelmesini önlemenin en iyi yoludur.

NE YAPABİLİRSİNİZ

Uyguladığımız güvenlik önlemlerine rağmen, dikkatli olmazsanız yine de kazalar meydana gelebilir. Güvenlik önlemlerimiz yaralanmaları önlemek için tasarlanmıştır, ancak yalnızca makine amaçlandığı gibi kullanılıyorsa. Çalışanlarınızı bir makinenin nasıl kullanılacağı konusunda eğitmeden önce tüm güvenlik standartlarını ve bilgilerini gözden geçirmeniz önemlidir. Makinelerle çalışırken alınacak güvenlik önlemleri, sadece kazaları önlemekle kalmaz, aynı zamanda iş süreçlerinin daha verimli ve sürdürülebilir olmasını da sağlar.

Öncelikle, tesiste gerekli olan tüm kişisel koruyucu ekipmanları (KKE) giydiğinizden emin olun. Bu, içinde bulunduğunuz sektöre bağlı olarak güvenlik gözlükleri, saç örtüleri, eldivenler veya sağlam iş ayakkabıları anlamına gelebilir. İşi uzun süredir yapıyorsanız KKD’yi atlamak cazip gelebilir, ancak kalıcı bir yaralanmaya neden olmak için yalnızca bir kaza yeterlidir.

Ardından, çalıştırdığınız makinelerin giriş ve çıkışlarını bilin. Tüm talimatlara harfiyen uyun ve güvenlik prosedürlerini veya süreçteki adımları atlamayın. Makinenin nasıl çalışması gerektiğinden emin değilseniz, makine üreticilerimiz size yol göstermeye yardımcı olabilir. Bir makineyle çalışan her çalışan, makinenin nasıl kullanılacağı konusunda uygun şekilde eğitilmelidir.

Son olarak, düzenli makine bakımı ve denetimleri planladığınızdan emin olun. Makinelerimiz uzun ömürlü olacak şekilde üretilmiş olsa da, her otomasyon hücresi önleyici bakım gerektirir. Profesyonellerden oluşan ekibimiz makinelerinizi bir sorun olduğunda inceleyecek ve onaracak, böylece makinelerinizin ömür boyu amaçlandığı gibi çalışmasını sağlayabileceksiniz.

Güncellenmiş Bir Muhafazanın Temel Faydaları ve Kapı Kilitleri:

  • Aydınlatma için daha fazla koruma ve daha uzun çalışma ömrü ile LED ışık yükseltmesi
  • Daha iyi makine görünürlüğü için yeni muhafazalarda 4 kapıda büyük pencereler standarttır
  • OSHA gerekliliklerini karşılamak için geliştirilmiş gürültü azaltma
  • Elektrik kabloları, eski modellerde olduğu gibi kablolardan zemine yağ akmasını önlemek için muhafazanın üstündeki açıklıktan geçirilmiştir
  • Kapı kilitleme sistemi, operatörün işlevsellikten ödün vermeden makineyi daha güvenli ve etkili bir şekilde kullanmasını sağlar
  • Kilit sistemi, makinenin tüm kapılar kapalıyken otomatik olarak çalışmasını sağlar
  • Interlock sistemi, kapılar açıkken sadece jog koşuluna izin verir
  • Interlock sistemi, koruma ve güvenlik özelliklerini güncellenmiş işyeri güvenlik standartlarıyla uyumlu hale getirir
  • Kilitli yeni bir muhafaza satın alındığında, kurulum süresini en aza indirmek için çoğu entegrasyon Rochester, NY tesisimizde yapılabilir. Yeni makine kontrolleri gerekebilir ve bunlar da muhafazaya entegre edilebilir.

Meşe Makina, Müşteri için değeri en üst düzeye çıkarmak amacıyla sürekli olarak yeniden tasarlanmaktadır.